• Osztályfőnök - 4.osztály

• Online órarend 2021.11.22-26-ig

Az adott órára kattintva (az alkalmazást használók) közvetlenül az online órához juthatunk

Kértem a kollégákat, hogy jelezzenek a szülőknek/diákoknak ha nem lesz élő, online óra. Ebben az esetben itt az iskola edupage oldalán közlik a tanulni valókat, a feladatok.

1.óra

Angol-Sándor A.

Angol - Flóra t.n.

figyeljétek

A fenti képre kattintva az osztály Digitális könyvjelzője érhető el

Az IGAZOLÁSokkal kapcsolatos tudnivalók: ITT is elérhetőek

Használati utasítás az önteszteléshez ITT is elérhető.

• Kedves Szülők!

• A rendeletek értelmében az a diák aki 3 egymást követő napon (tehát a hétvége és a szünet napok is beleszámolva) hiányzik az iskolából, annak szükség van a Becsületbeli nyilatkozat kitöltésére. A nyilatkozat ITT is letölthető.
          • A szülő gyermekének  /egyelőre/ 5 nap hiányzást igazolhat (tehát a hétvége és a szünet napok nincsenek beleszámolva). Az igazolást az ellenőrzébe kérem feltüntetni.

Pályaválasztási teszt

Minden kérdéshez az alábbi válaszok közül válaszd ki a rád vonatkozót!

a. Egyáltalán nem jellemző rám

b. Közepesen jellemző rám

c. Teljes mértékben jellemző rám

1. Élvezem, ha figyelnek rám.

2. Nem szeretek létrehozni dolgokat, tárgyakat és/vagy megjavítani őket.

3. Nem szívesen tervezném, irányítanám, ellenőrizném mások tevékenységét, hiszen még a saját időmet sem tudom rendesen beosztani.

4. Szeretek segíteni másokon.

5. Legtöbbször nálam romlik el még a számítógép is.

6. Nem szeretek összetett, komplex feladatok megoldásán gondolkodni.

7. Nem jelent nehézséget, hogy érzelmeimet kifejezzem, és könnyen átérzem mások problémáit is.

8. Nagyon szeretem a költészetet, irodalmat.

9. Nem készülök a feladataimra, mert nem szeretem megtervezni a megoldás lehetséges lépéseit.

10. Térképpel is eltévedek

11. Könnyen ki tudom fejezni azt, amit gondolok és érzek, megtalálom a szavakat, amelyek szükségesek számomra.

12. Nem kerülöm a filozofálgatást, szeretek elvont dolgokon gondolkodni.

13. Nem szeretek üzlettel foglalkozni, mert távol áll tőlem ez az egész világ

14. Nincs türelmem az aprólékos, precizitást igénylő munkához.

15. Azt gondolom, a művészet fontos dolog.

Összegzés:

8 vagy annál több „a” válaszod született:

Annyi bizonyos, hogy humán beállítottságú ember vagy. Valószínű, hogy szabadiddben inkább olvasol, vagy a barátaiddal találkozol, minthogy leülj egyedül a számítógép elé és felfedezd az informatika világát. Mindenképpen olyan szakot kell választanod, ahol emberekkel kell majd foglalkoznod, ahol hasznosíthatod azt a készségedet, hogy át tudod érezni más emberek problémáit. Ilyen szakok például az andragógia, ápolás és betegellátás vagy a pszichológia. Minden olyan szak megfelel választás lenne a számodra, ahol sokat kell olvasni, önállóan elgondolkodni az olvasottakon. Ha mindezen felül úgy érzed, hogy át tudnád adni másoknak is azt, amit te kaptál a főiskolán, egyetemen, és jó pedagógiai érzékkel rendelkezel, akkor az anglisztika, a történelem és a szabad bölcsészet szakok a neked valók.

Összefoglalva tehát, ha abszolút humán beállítottságú vagy sem kell lemondanod a karrierrl és arról, hogy nagy célokat vihess majd véghez abban a bizonyos NAGYBETŰSBEN.

8 vagy annál több „b” válaszod született:

Nem tartozol egyértelműen sem a humán, sem pedig a műszaki, vagy ha úgy tetszik reál irányultságú felvételizők közé. Benned vegyesen van meg a tanulásra való hajlam, az olvasás és írás szeretete, valamint a reáltárgyak és a műszaki berendezések iránti kíváncsiság és érdeklődés. Képes vagy az együttműködésre, de ha kell önállóan is tudsz dolgozni, alkotni. A leginkább neked való szak a turizmus-vendéglátás, a nemzetközi tanulmányok vagy a kommunikáció és médiatudomány. Ezeken a szakokon ugyanis nem árt, ha szereted a társadalomtudományokat és az idegen nyelveket, amellett, hogy képes vagy elsajátítani némi matematikai gondolkodásmódot. Így tehát ha nem viszolyogsz a matektól -bár kétségkívül nem a reáltárgyak a kedvenceid-, és szereted az inkább tanulhatónak mondható tantárgyakat, akkor a fent említett szakok a hozzád illek, hiszen olyan ember vagy, aki megérti, hogy mai világunkban nagyon fontos az üzleti és taktikai gondolkodásmód a boldoguláshoz.

8 vagy annál több „c” válaszod született:

Teljes mértékben a reál beállítottságú szakok illenek hozzád, ugyanis nem szeretsz elvont dolgokon gondolkodni, és naphosszat olvasni. Nem esel kétségbe, ha lefagy a számítógép, vagy ha egy matekpéldát kell megoldanod. A suliban mindig is a matek, fizika, kémia és számítástechnika voltak a kedvenc tantárgyaid, és a jövőben is ezeket szeretnéd tanulmányozni, jobban átlátni. Ezek alapján a mérnöki és informatikusi szakok valamelyikéből érdemes választanod, hiszen szeretsz műszaki dolgokkal foglalkozni és láthatót, kézzel foghatót alkotni. Ha teheted, egyedül dolgozol; de ha kell, csapatban is képes vagy a tőled megszokott minőséget és teljesítményt hozni. Nincs semmi bajod az emberekkel, de azért nem veszed fel mások gondjait, mondván, hogy neked is van elég.

Összefoglalva tehát, szereted a reáltárgyakat és a műszaki berendezéseket, nem veszed magadra a világ gondját, vagyis feltételezheten az erősebbik nem egyik képviselje vagy.

--------------------------------------------------------------------------------

Szülői értekezlet!

Tisztelettel értesítem a Szülőket, hogy október 27-én (hétfőn), 17 órai kezdettel összszülői, majd a 8.osztály szülő értekezletére kerül sor először az iskola éttermében, majd az osztályban.