• Túlsúlyosak vagyunk?

• Az alapiskola diákjainak testtömegindex értékéből megtudhatjuk, hogy az egyes korosztályok, meghaladják-e az enyhén túlsúlyos kategóriát.
          Amennyiben a magas értéket nem a túlfejlesztett izomzat adta, akkor el kell gondolkoznunk azon, hogy a túlsúllyal küzdő korosztálynak (egyénnek) hogyan segíthetünk!

A KM AI lányainak testtömegindex értékeinek összehasonlító - grafikai ábrázolása : ITT

A  fiúk testtömegindex értékeinek összehasonlító - grafikai ábrázolása:      ITT

A BMI kalkulátor segítségével megtudhatod, hogy melyik kategóriába tartozol.

(Jelenleg ez a legmegbízhatóbb számítási mód a táplálkozástudománnyal foglalkozó szakemberek körében.) Az alkalmazás 3-18 éves gyermekeknél alkalmazható:

BMI kalkulátor

Tisztelt Szülő!

Az életre szóló táplálkozási szokások döntően a gyermekkorban alakulnak ki. Ezekben az években kell a legjobban odafigyelni a szülőknek, családtagoknak, hogy milyen minőségű, milyen összetételű és mennyi étel kerül gyermekük tányérjára. Amennyiben megfelelően irányítják a helyes étkezési szokások kialakulását, megelőzhetők a felnőttkorra kialakuló, táplálkozással összefüggő betegségek.

Gyerek fogyókúra?

Ez a kifejezés furcsán hangzik, ugye? A gyerekeknek tulajdonképen nem szabad fogyókúrázniuk, hiszen fejlődőszervezetről van szó. Amelytől nem szabad megvonni a tápanyagokat, sőt inkább kiemelten, jó minőségű élelmiszerekkel kell őket ellátni. De akkor, hogyan segítsünk azoknak a gyerekeknek, akik túlsúllyal küzdenek? Először is azokat az élelmiszereket kell kiiktatni a mindennapjaikból amik károsak:

• Chips, cukros,-szénsavas üdítők, fehér kenyér, pizza, tészták, zsíros húsok, korlátlan édesség fogyasztás.
          • Beszélgessünk velük, mert a legtöbb dundi gyermeket bántja és foglalkoztatja a külseje, ha nem is mutatja ki.
          • Mondjuk el nekik mi az egészséges táplálkozás, a gyerekek nagyon fogékonyak a jóra. Az Ő elhízásukért bizony mi felnőttek vagyunk felelősek.
          • Mutassunk nekik jó példát, ne azzal jutalmazzuk őket, hogy elvisszük egy gyorsétterembe.
          • Otthon tegyünk ki gyümölcs tálat, vagy ha egészben nem eszik a gyümölcsöt akkor készítsünk gyümölcssalátát. Ez biztosan beválik.
          • A szendvicsek mellé is szeleteljünk zöldséget, nálunk a kígyóuborka és a jégsaláta nagyon bevált. Minden gyereknek más ízlik, kísérletezzünk, biztosan megtaláljuk a kedvencüket.
          forrás: http://www.fogyokuralap.hu/fogyokura-gyerekeknek/gyerek-fogyokura