• Élő közvetítések

• EGYÜTT SZAVAL A NEMZET

Az idén 27. alkalommal ünnepeljük meg a Magyar Kultúra Napját annak emlékére, hogy Kölcsey Ferenc 1823. január 22-én tisztázta le Csekén a Himnusz kéziratát. A nemzeti megemlékezések hozzájárulnak ahhoz, hogy nagyobb figyelmet szenteljünk évezredes hagyományainknak, nemzeti tudatunk erősítésének, ápoljuk és továbbadjuk kultúránk tárgyi és szellemi értékeit.

Az évfordulón harmadik alkalommal szeretnénk útjára bocsátani a nemzeti összetartozást erősítő kezdeményezésünket:

„EGYÜTT SZAVAL A NEMZET” címmel.

A 2016. évi Magyar Kultúra napján, január 22-én 10 órakor, öt kontinens magyar nyelvű óvodáinak, általános és középiskoláinak részvételével valósul meg az "Együtt Szaval a Nemzet" program, amely hagyományőrző módon a HIMNUSZ első versszakaival indul, majd Petőfi Sándor: NEMZETI DAL c. versével folytatódik. Új kezdeményezésként az idén az óvodás korú gyermekek is bekapcsolódnak a programba, így az együtt szavalást Kisfaludy Károly: SZÜLŐFÖLDEM SZÉP HATÁRA c. verse zárja.

A szavalatokat 2016-ban is Jordán Tamás vezényli, a Google YouTube - Együtt Szaval a Nemzet csatornán keresztül január 22-én

Az idén 26. alkalommal ünnepeljük meg a Magyar Kultúra Napját annak emlékére, hogy Kölcsey Ferenc 1823. január 22-én tisztázta le Csekén a Himnusz kéziratát. Az évforduló alkalmából második alkalommal szeretnénk újra kapcsolódni  a nemzeti összetartozást erősítő kezdeményezéshez.

A 2015. évi Magyar Kultúra napján, január 22-én, öt kontinens valamennyi magyar nyelvű általános és középiskolájának részvételével valósul meg az Együtt Szaval a Nemzet program, mely idén januárban hagyományteremtő jelleggel a magyar Himnusz első versszakával kezdődik, majd az idei alkalomra választott versként a teljes Szózat elszavalásával folytatódik.

Sajnálatos módon a hangfelvétel az élő adás során nem sikerült :( Elnézést a hibáért!

A Himnusz szavalata 7:20-tól nézhető meg. Előtte az előkészületek láthatóak :)

Az alkalomról (kézi kameráról is) felvétel készült. Az élő felvétel - mivel webkamerával készült - hangminősége gyenge volt, de az alábbi felvételen már megfelelő Együtt Szaval a Nemzet -- BÚCS -- Katona Mihály Alapiskola.