• mini ATLETIKA

•               Mottó:

„Szeresd egészségedet, mert ez a jelen

Védd a kisgyermeket, mert ez a jövő.

őrizd szüleid egészségét! - mert

a múlton épül fel a jelen és a jövő.”

BÁRCZI GUSZTÁV

Minden gyerek rendelkezik erősségekkel és gyengébb összetevőkkel a motorium oldaláról is. Az erősségek és gyengeségek jól kimutathatók a(z egyes) tesztrendszerek alkalmazása során. Helyén való volna, ha az iskolai testnevelésben is természetessé válna, hogy mindenki az erősségeire támaszkodna. És a felismert - fejlesztésre váró - összetevőkre különös tekintettel viszonyulna. A mérések reális adatokkal szolgálnak a tanuló aktuális állapotáról, a tanuló teljesítményéről, így egy differenciált, sokoldalú értékelés kitérhet a relatív értékelésre, az erősebb és gyengébb részteljesítmények megkülönböztetésére. Mindezek egy összteljesítmény vonatkozásában hasznos visszajelzést jelenthetnek.

Szerettünk volna  diákjaink fizikai fittségük állapotáról meg
          közelítőleg pontos képet kapni. A mini ATLETIKA programunk lehetőséget adott erre, melyre meghívtuk a helyi óvoda gyermekeit is.